Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,479 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesť hlavy

  , Autor: Mia1826

  Dobrý deň pán doktor
  Som v 10 týždni, strašne ma dnes boli hlava neviem nič mi už nepomáha asi od chrbtice. Môžem užiť nejakú tabletku od bolesti? Už som si dávala aj obklady na čelo aj pijem veľa vody.
  Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžete užiť Paralen 500mg , kľudne aj dve tabletky každých 6 hodín. alebo Ibalgin 400mg môžete užívať každých 8 hodín. Príležitostne si môžete dať aj No Spu. Skúsiť si môžete dať aj silnejšiu kávu. Dôležité je piť veľa tekutín, 2 - 3 litre tekutín denne.

Podobné otázky

 • Horúčka

  , Autor: Dany7

  Dobrý deň. Ďakujem za predchádzajúcu odpoveď. Nakoniec pálenie ustúpilo no ostali bolesti v krížoch,bolesť hlavy a nastúpila horúčka. Keď vystúpila teplota nad 38 zobrala som 1/2 tablety paracetamolu. Chcem sa opýtať či to v 5+1tt memôže bábätku uškodiť a ak keď sa mi horúčka vráti či ho môžem užiť znova. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Paralen sa v tehotenstve užívať môže, aj počas prvého trimestra. Hoci má byť použitá minimálna účinná dávka po čo najkratšiu dobu a s najnižšiu možnou frekvenciou, horúčka má potencionálne väčší negatívny vplyv na tehotenstvo, ako užitie Paralenu. Pri teplote kľudne užite Paralen, aj celú tabletku. Rovnako odporúčam dostatočný príjem tekutín. Odsledujte si to.

 • Obávam sa že som potratila

  , Autor: Europa

  Dobrý deň ,nájom v 8 týždni tehotenstva . Cely víkend som mala teplotu ktorá skákala 37-37.3 a dookola , plus bolela ma hlava a kríže . Nakoniec som sa rozhodla zobrať Liek Tylenol ktorý obsahuje acetaminophen. Vraj v tehotenstve to môžem zobrať v nutných prípadoch . Teplota ustúpila . Druhý deň to iste ale tabletku som už nezobrala . Dnes ráno som vstala s neskutočnými krcami tak som bola na wc a pri každom tlačení bola silná bolesť v podbrusku až zimomriavky som mala . Hlava ma bolela asi 5 hodín na pravej strane bez prestávky , strašná bolesť tak som zase zobrala tu istú tabletku . Bolesť hlavy ustúpila no Neskôr som nepociťovala žiaden hlad , bruško bolo zrazu mäkké a stále je a absolútne nemam kŕče ako som niekedy mala. Plus nie som vôbec hladna . Zatial som nekrvacala no mám veľký strach . Potratila som ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvný tlak v tehotenstve

  , Autor: Lydkaaa

  Dobrý deň pán doktor, som v 33. Týždni a celé tehotenstvo mám nízky tlak ( aj pred tehotenstvom som mala). Dodržiavam tretí týždeň kludovy režim kvôli skracujúcemu sa krcku maternice. Posledné dni však pociťujem bolesti hlavy v hornej časti na temene, včera som mala poslednú poradňu u mojej gynekologicky kde mi prvý krát namerali zvýšený tlak a to 130/90 opakovane 2 krát, pre istotu má hneď poslali má interne, kde mi robili EKG a merali tlak, tam mi namerali 100/60 , výsledok krvi z interného bude až v stredu. Internistka mi kázala tri dni doma si sledovať tlak tak som si merala dnes niekoľkokrát a stále bol tlak okolo 119/72, tep okolo 72. Denne beriem 6 tabliet magnerotu. Ale ten tlak v hlave cítim cely deň a je to dosť nepríjemne. Je to iná bolesť hlavy než akú som mala napr keď mám migrénu. Moc na poradni bol negatívny. Sú namerané hodnoty vysoké ? Myslite že je potrebné čakať do pondelka alebo čo môže pomôcť na takú bolesť hlavy? Užiť paralen a počkať? Dakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, opísané namerané hodnoty tlaku sú v norme. Norma je do 140/90 Torr. Príčin bolestí hlavy môže byť viacero, môžete byť aj dehydratovaná. Za deň sa odporúča vypiť aspoň 1,5 - 2 litre tekutín. Ak navyše pijete kávu, tá odvodňuje, takže na každú šálku kávy je potrebné vypiť 0,5 litra vody. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • Bolesť hlavy v tehotenstve

  , Autor: Vivien123

  Dobrý deň som v 38tt už týždeň mám neznesiteľné bolesti hlavy hneď z rána vo vlasovej oblasty zohnut sa nemôžem lebo cítim vysoký tlak bolestí ta bolesť sa tlačí až do očí... Vysoký krvný tlak nemám skôr ho mám vždy mierne nízky. Beriem každý deň keď ma začne bolieť jednú paralen a prejde to okolo obeda až večera. Najbližšiu poradňu mám v stredu. Z čoho mám také silné bolesti hlavy?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin, ktoré môžu vyvolať bolesti hlavy môže byť viacero, hormonálne zmeny, krčná chrbtica, stres, nedostatok spánku, migréna, ale aj preeklampsia. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.

 • Bolesti

  , Autor: Mons

  Dobrý večer,
  28.6 som mala nočnú ráno 29.6 o 4:00 z ničoho nič sa mi začala točiť hlava tlak bol OK. Trvalo to aj keď som prišla domov vyspala som sa. O 11:30 som dostala menštruáciu. Do večera sa mi len točila hlava plus mieern bolesť . Večer ma začalo bolieť temeno hlavy alebo zadná časť hlavy tak sa to striedalo. 30.6 ráno sa mi točila hlava a mala som už len mierne bolesti hlavy. Včera som šla zas na nočnú a mala som silné bolesti hlavy a začala som z vracať. Pichli mi analgin a aj ondansetron. Lebo aj keď som si dala len glg vody vyzvracala som to. Teraz pociťujem už len miernu bolesť hlavy v spankovej oblasti na oboch stranách. A mierne napínanie na zvracanie
  Môže to byť prosím Vás aj od toho ze som si menštruáciu posúvala o 3 dní tabletkami norethisteron?
  Nikdy som takéto bolesti hlavy nemala.
  Ďakujem. Pekný deň

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, teoreticky to mohlo byť spôsobené posúvaním menštruačného cyklu. Spomínané ťažkosti patria medzi časté vedľajšie účinky Norethisteronu. Odsledujte si to.