• Nalez

    , Autor: michaela-11

    Dobrý deň pán doktor chcem sa spýtať som v 38tt a dnes som bola u doktorky a cervikalne skóre mám 1-0-1-1-1-1 a cítim ako mi malá tlačí hlavičkou a mám aj pichavo bodavu bolesť. Za aký čas sa môže pri tomto náleze pôrod spustiť?

    Dobrý deň, ste v týždni tehotenstva, kedy sa pôrod môže spustiť prakticky kedykoľvek, aj dnes, zajtra, či o dva týždne. Ste prakticky v termíne, plod má všetko, čo má mať, ak sa pôrod spustí, zastavovať sa už nebude. Podľa cervikálneho skóre sa začiatok pôrodu nedá povedať. Pri odtoku plodovej vody, nástupe pravidelnej kontrakčnej činnosti á 5 min. alebo krvácaní navštívte zdravotnícke zariadenie, v ktorom plánujete rodiť.