• Červené vyrážky na bruchu v tehotenstve

    Dobrý deň, som 36+6 týždeň tehotenstva dnes a všimla som si dnes na bruchu take červené vyrážky/bodky ale nesvrbi ma to. Objavilo sa mi to zo dňa na deň včera som to ešte nemala, je možné že to budem mať z melónu teda nejaká alergická reakcia alebo niečo také ? Keďže ja melón nejedavam a včera som si dala po dlhej dobe polku melónu. Ak je to nejaká alergická reakcia nemôže to uškodiť bábätku ? Netreba to riešiť z doktorom alebo by som to mala spomenúť na najbližšej poradni ? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, príčin kožného výsevu môže byť viacero. Môže sa jednať aj o spomínanú alergickú reakciu, prípadne sa môže jednať aj o potničky, prípadne aj o niečo iné. Takto bez videnia nálezu sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Užiť môžete Dithiaden, prípadne iné voľnopredajné antihistaminikum. V prípade pretrvávania ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť, kde máte realizované tehotenské poradne.