• Vyberanie znamienka počas dojčenia

    Dobry deň,

    je vhodné dat vyberat znamienko počas dojčénia? Bolo mi odporucene dať ho vybrať co najskôr. Avšak zbamienko sa nachadza na prsniku asi 3 cm od dvorca. Mam obavu či bude mozne dojčit aj po tom.

    Este by ma zaujimalo ci je vhodne absolvovat na odporucenie lekara sono prsnikov pre opakujúci sa zapal v prsnikoch pocas dojčenia a pritomnost zlateho stafylokoka

    Dobrý deň, nevidím dôvod, pre ktorý by ste nemohli po vybratí znamienka kojiť. Môžete preventívne v daný deň z daného prsníka mlieko iba odstriekavať. Čo sa týka USG prsníkov počas tehotenstva, neviem za akým účelom má byť realizované. Preventívne vyšetrenie USG prsníkov sa počas tehotenstva, ako aj počas obdobia kojenia nerealizuje pre falošne pozitívny nález. Keďže však nepoznám žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení, nálezy ani ďalšie okolnosti, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.