• Ovčie kiahne

    , Autor: mirka077

    Dobrý deň p.doktor, opäť sa obraciam na Vás s otázkou. Som v 17T 2D a v detskom veku som prekonala ovčie kiahne, avšak môj 12 ročný syn ich dostal. Ide o klasický priebeh ovčích kiahní.Chcem sa spýtať, či je môj plod , resp.ja ako tehotná žena niejak ohrozená, aj keď som to už prekonala ? Mám obavy, keďže je to infekčné ochorenie. Ďakujem Vám za odpoveď.

    Dobrý deň, ak ste už prekonali ovčie kiahne v detstve, nebezpečenstvo ochorenia Vám nehrozí, pretože už máte vytvorenú imunitu. Dodržujte však všetky zásady hygieny.