• Herpes

    , Autor: Luna22

    Zdravím, prvý krát v živote sa mi tvorí herpes na pere. Som v 35 tt, môže to poškodiť plod? V detstve som prekonala ovčie kiahne aj osýpky. Na internete čítam,že prvá infekcia môže poškodiť, jedná sa len o genitálny herpes alebo aj herpes labialis môže nakaziť. ďakujem

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať, na plod to nebude mať vplyv. Všetky spomínané ochorenia spôsobuje ten istý vírus Herpes simplex. Nejedná sa u Vás o prvú infekciu. Aplikovať si môžete Herpesin krém.