• ohľadom dojčenia

    , Autor: ivuska2463

    Dobrý deň, maličký sa mi narodil 6.6.2013 (31tt) - od začiatku je v inkubátore, mal infekciu odomňa ktorú som mala ja v tele nejakého streptokoka, týždeň bol v pohode, na ôsmy deň sa mu stav zhoršil až tak, že dostal zápal črievok, potom bol odstavený od môjho mliečka týždeň, hodnoty klesli, polepšilo sa mu a zase mu začali dávať moje mliečko-neskôr sa zistilo, že mliečko ktoré nosím nieje v poriadku, pravidelne si odsávam každé tri hodiny, keďže malého som si ešte ani priložiť nemohla, ale pomaly ho strácam a v mojom mliečku zistili že mám dve baktérie - klebsiella oxytoca a pseudomonas oryzihabitans, môj gynekolog ma mal vyšetriť a dať mi antibiotiká keď nemôžem malému dávať mliečko ale neurobil tak a nikdy sa s takou infekciou nestretol a ja teraz neviem či je to dosť vážne alebo nejak prenosné a neviem čo mám robiť, tam kde som rodila mi povedali, že je to dosť závažné a tak sa bojím...maličký mal dobrú váhu keď sa narodil 1700g a 42cm, báli sme sa kvôli tým črievkam lebo nás strašili že pôjde na operáciu lebo sa mu môže prederaviť črievko, pomaly sa z toho dostal myslíte že bude mať niekedy problémy s črievkami alebo sa to už nevráti?veľmi sa o neho bojíme, mal antibiotiká a naposledy mal iba hepatálne testy zvýšené kvôli antibiotikám tak snád sa aj to upravi, inak je čulý ma sa dobre...ďakujem

    Dobrý deň, "
    infekcia mlieka je naozaj raritná, no odporučila by som každopádne preliečenie antibiotikami podľa citlivosti daných baktérií. Ide o takzvane "nemocničné" baktérie, preto možno by sa oplatilo ešte raz skontrolovať odber za sterilných podmienok aby sa vylúčila kontaminácia odberu. Malinkému držím palce, otázka ohľadne prognózy jeho ďalšieho stavu patrí skôr pediatrom ale verím, že bude v poriadku.