Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Cvicenie

    , Autor: Katkacer92

    Dobry den, chcela by som sa opytat, aky mate nazor nato vy, ked babatko ma jednu stranu silnejsiu ako druhu. Pouziva obidve ruky, nohy. Obidvoma rukami taha ruky za hracku. Obidvoma ich uchopuje, aj nohami. Vsimla som si, ze lava ruka je trochu slabsia. Aj napriek tomu, ze uchopuje, ale uchopuje slabsie, ako pravou a hracka vypadne.

    Cvicime na overballe. Vojtovu nemozme.

    Pri paseni, alebo ked robi lietadielko, tak pravu nohu vystrie, ale lavu uz iba s pomocou. Tu lavu ma pokrcenu ako zaba. Pretaca sa na obidve strany o 106. Podla nasej fyzio je velni sikovny, ale mame pokracovat v cviceniach. Cvicime tak, ze je na lopte, posuniem ho dopredu aby sa drzal na rukach. Niekedy ich ma zatvorene. Ale vacsinou otvorene obidve. A hupat do stran.

    Vedeli by ste poradit?

    Dakujem

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň,

    Neuvádzate vek dieťaťa ani dôvod prečo nemôže Vojtovu metódu. Každopádne ide o asymetriu, keďže jedna nožička býva skrčená. Možno by bolo fajn ísť na vyšetrenie buď k detskému neurológovi alebo rehabilitačnému lekárovi, ktorý sa venuje aj bábätkám, aby vyšetrili psychomotorický vývoj, či odpovedá danému obdobiu vývoja bábätka.
    Pekný deň