Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • 16. mesačná dieta same nechodí a nestojí v priestore

    , Autor: Nataly186

    Dobry den, chcela by som sa opýtať, dcéra narodená v termíne, na bruško sa prvý krat otočila v 6-7 mes., kedy nám pediatrička povedala, ze je to normálne, každé dieťa je individuálne, v 10 mesiacoch sa začala plaziť, v 12 mesiacoch sme išli k fyzioterapeutovi s tým ze nestvornozkuje, cvičila Vojtovu metódu a do 2 týždňov začala stvornozkovať, v 14 mesiacoch sa postavila k nábytku a vtedy sme cvičenie ukončili a bolo nám povedané, ze teraz je už na nej kedy začne chodiť a ako “rýchlo” to pôjde, dcéra ma momentálne 16 mesiacov a pohybuje sa pri nábytku, bokom ale sama sa este nepustila ani nepostavila v priestore. Pohybuje sa stvornozkovanim alebo podskakuje na zadku a odráža sa nožičkami. Chcem sa opýtať je normálne ze v tomto veku sme na tom takto, nie je potrebné nejaké cvičenie na posilnenie aby sa sama postavila a skúšala nejaké kroky ? veľmi pekne ďakujem za odpoved

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Fáza štvornozkovania a obchádzania nábytku je relatívne dlhá a dôležitá v rámci vývoja. Ale myslim si, že fyzioterapeut, ktorý s Vami cvičil Vojtovu metódu by mal dcérku sledovať naďalej. Minimálne by som konzultovala to poskakovanie na zadku.

    Držím palce. Pekný deň