Poradňa fyzioterapeuta

Na vaše otázky odpovedá Mgr. Lucia Madejska.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

  • Pretáčanie

    , Autor: anjelika

    Dobrý deň môj 4 mesačný syn má váhu 10,kg a vôbec sa mi nepretaca s bruška na chrbát ako by som s ním mohla cvičiť ďakujem pekne za odpoveď pekný deň

    Odpovedá: Mgr. Lucia Madejska

    Dobrý deň.

    Váš synček má ešte na pretáčanie čas. Pri fyziologickom vývoji sa bábätká začínajú pretáčať približne v 6 mesiaci. Teraz by sa mal v polohe na chrbátiku naťahovať za hračkou a snažiť sa ju uchopovať, nožičky sú pri tom zdvihnuté nad podložkou. V polohe na brušku sa začínajú naťahovať za hračkou okolo 4,5 mesiaca tak, že sa oprú o 1 lakeť a druhou ručičkou sa naťahujú. Každé bábätko je individuálne. Ak máte pochybnosti o vývoji synčeka určite to nezacvičíte sama a je potrebné navštíviť fyzioterapeuta, ktorý vám dieťatko vyšetrí a posúdi či je potrebné špeciálne cvičenie.
    Pekný deň