Poradňa detského psychológa

Na otazky odpovedá psychologicka.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá

  • Spanie

    DObrý deň

    Ja by som sa vás chcela opýtať. Mám skoro 3 ročnu dcerku. Má problem zaspať po obede. strašne je nervozna , čucha si oči, zýva pomaly zatvara oči a nemôže zaspať, ale po čase zaspi. Ale je nervozna. A musim ju davať cez obed spať lebo ked sa mi cez obed nevyspi tak sa mi hned po 60min zobudi , niekedy s plačom je spotena a začne ju potom napínať a povraca sa.a POTOM spinka kľudne až do rana.Vysledky krvi ma v poriadku davali sme aj stolicu a nič jej nezystili. Teraz sme boli na neurologii tak mame sňou isť na EEG. Ale mne sa vydi že to budu nervy. Nežijeme v hadkach, to vôbec nie ale miinuly rok sme chodili dva mesiace stražiť krsňatko a uplne sme zmenili režim ,musela skoro vstavať a posledny mesiac mi tam ani na obed nechcela spať a bola dosť nervozna. Asi preto mi aj zvracia večer ked zaspinka. Nemôže to byť niečo s nervami? Ale bo nemôže mať nejaku nejaku poruchu spanku? Neurologička nam povedala že po psicho motorickej stranke je až veľmi dobra.
    DAkujem Vám za odpoved :)

    S pozdravom Janka

    Odpovedá: Mgr. Miroslava Zimányiová

    V tomto veku sa jej môže zaspávať počas dňa už horšie, pretože potreba spánku nemusí byť až taká silná. Môžete jej zaspávanie spríjemniť nejakou tichou hudbou alebo rozprávkou na cédečku.