Psychologická a emočná poradňa - ARCHÍV

Na vaše otázky odpovedá Hrčková & Kundrát - Centrum emočného zdravia a edukácie.

ARCHÍV: Poradňa je uzamknutá

Viac informácií o odborníkoch sa dozviete tu.

  • Pomoc

    , Autor: Lalle

    Dobry den rada by som sa opytala v poslednej dobe ˇavaˇ stavy take ze z nicoho nic bez akeho lóvel dovodu pocitujem strach a napatie a hned my ide myslienkami zlo, vhoroby a aj smrt .. uz par noci nemozem dobre zaspavat pretoze ked je moja mysel nezamestnana hned myslim na hluposti v col by to mohlo byt?

    Odpovedá: Hrčková & Kundrát

    Dobrý deň, „stavy“ určite nevznikajú z ničoho, len si ich s vyvolávajúcou príčinou nemusíte spojiť. Pravdepodobne vás niečo vystrašilo, možno viac menších vecí naraz; alebo sa mohlo pripomenúť niečo traumatické z minulosti. Naša základná potreba je potreba istoty, a každý ju má rozloženú trocha inak. Vedia nás dosť rozhodiť zmeny- hlavne vo vzťahoch, práci. A táto doba sama osebe je dosť zneisťujúca. Ak neviete prísť sama na príčinu, obráťte sa na odborníka, najlepšie psychológa/psychoterapeuta, aby sa príznaky nezväčšovali.
    PhDr. Elena Tomková