• Genetické testy

    , Autor: bubo38

    Dobrý deň pán doktor chcela by som sa poradiť mám skoro 38 rokov som v 18 tt, afp mi robili v 17 tt a vyšlo negatívne, nt v 12+4 som mala 1,1 mm, viete my poradiť či je nutné absolvovať Triple testy alebo ďalšie genetické testy? je tam stále riziko že môže mať dieťa nejakú vývojovú poruchu aj napriek výsledkom. Ďakujem

    Dobrý deň,
    zrejme nerozumiete pojmu Triple test, je to test, ktorý pozostáva z kombinácie ultrazvuku a z krvných testov. Výsledkom je výpočet rizika, aké máte pre genetické poškodenie plodu, do toho rizika sa započítava aj Váš vek.
    Na základe tohto rizika sa potom dá rozhodnúť pre ďalšie testy. Váš lekár by Vám mal oznámiť toto riziko a na základe toho konzultovať ďalší postup.