• Málo plodovej vody

    Dobrý deň, som v 20.TT a dnes som začala krvácať. Bola som na pohotovosti a tam mi doktor povedal, že plod je v poriadku aj pohyby aj srdiečko, len sa mu zdá málo plodovej vody. Pichli mi niečo na zastavenie krvácania. Pýtal sa ma ci genetické testy boli v poriadku - áno boli.
    O 4 dní idem na podrobnejšie SONO, že sa uvidí tam. Mávam aj výtok, niekedy dosť intenzívny vodnatý až som sa obávala ci nie plodová voda, ale keď som bola na oddelení povedali ze to voda nie je. Vtedy som mala aj dosť plodovej vody ešte - je tomu rozdiel 2 týždne. Aké to môže mať dopady na plod a priebeh tehotenstva a je možné, že za dva týždne mi pomaly odtekala plodová voda namiesto vodnateho výtoku?
    Za odpoveď vám vopred ďakujem.

    Dobrý deň,
    ak Vám naozaj odteká plodová voda v 20. týždni tak je prognoza pre tehtoenstvo veľmi neistá až nepriaznivá. Hrozí infekcia v maternici, a pri nedostatku plodovej vody hrozí porucha vývoja pľúc plodu.