• málo plodovej vody

    Dobrý deň,
    mám37r. a začínam 17tt. (2 zdravé deti a bezprobl. teho)
    od 14tt mám slabé krvácanie, ,,špinenie", niekedy slabšie , inokedy mierne viac. Ležala som s tým aj v nemocnici, príčinu však neviem. Dieťatko je v poriadku, veľkosť zodpovedá 17tt. Čo ma však znepokojuje, je to, že mi dnes lekár povedal, že mám málo plodovej vody. Aj keď mi zhruba vysvetlil čo to môže znamenať a vraj sa zatiaľ nemám strachovať, bojím sa. Mám zvážiť amniocentézu aj keď výsledky z krv.testov boli v poriadku. Na toto rozhodnutie mám 5dní. Riziko však je, že keď mierne krvácam mohla by som po zákroku potratiť, na druhej strane chcem vedieť či je dieťatko v poriadku, lebo príčina malého množstva plodovej vody niekde je. Nebudem riskovať príliš veľa? Môže amniocentéza odhaliť príčinu? málo plodovej vody je problém, ale môžem donosiť dieťa? nemôže mi plodová voda pomaly odtekať s mojím ,,špinením"? Ďakujem za odpoveď, radu, povzbudenie, čokoľvek. žanka

    Dobrý deň,
    nevidel som nález ale ak naozaj máte málo plodovej vody, tak to neveští nič dobré.
    Nemyslím, že by amniocentéza bola prínosná.
    Je možné, že Vám naozaj čiastočne pri krvácaní odteká plodová voda, v tom prípade je prognóza nedobrá.
    Osobne by som požiadal o dokladné ultrazvukové vyšetrenie na vyššom pracovisku, kde zhodnotia stav plodu. Vhodné je vyšetrenie na vylúčenie zápalu. Prognóza sa uvidí podľa nálezov.