Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,164 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • 33.týžden tehotenstva

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, moja otázka sa týka nášho maličkého, sme už v 33. týždni a naposledy som bola v poradni v utorok, kde mi pan dr. povedal, ze mám dozretú (presnejšie vravel prezretú) placentu a málo plodovej vody. Potom mi robil ešte nejaké merania, kontroloval prietoky a nakoniec povedal, že bábatko je v poriadku, dostatočne veľké, tak som si nerobila starosti. Ale na internete som našla nejaké články ohľadom dozretej placenty a tu je vraj riziko predčasného pôrodu. Čo to teda znamená? Tiež ma zarazila váha babatka, v papieroch som mala napísané 1570g, pričom v tomto týždni sa váha pohybuje okolo 1900g, čo bolo na internete. Mohli by ste mi prosím Vás napísať Váš názor na tieto skutočnosti? Ďakujem pekne za odpoveď, s pozdravom Alena

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  musel by som vidieť presné údaje z ultrazvuku, či je plod symetrický, koľko naozaj je tej plodovej vody a hodnoty prietokov. Takto sa k tomu nedá vyjadriť.
  Čo sa týka hmotnosti, 1570 na 33. týždeň je na dolnej hranici normy.