• Preeklampsia

    Dobrý deň, potrebujem názor druhého lekára na môj problém.
    PREEKLAMPSIA
    V 30tt mi vyskočil vyšší tlak a bábätko začalo zaostávať v raste takže hospitalizácia v nemocnici. Preeklampsia sa nepotvrdila takže po 5 dňoch som išla domov. Podstivo som užívala dopegyt 2×denne 1 tabl. Ako kázali.

    Potom o dva týždne kontrola. Všetko super malé podrástlo 600g za 12 dní. Lieky stále rovnako. Prietoky stále dobré

    O 13 dní som prišla na pohotovosť s točenim hlavy a tlak nejakých 155/110. Malé nepodrástlo ani gram. Tak zase som tu bola 5 dní. Dopegyt 3×denne. Preeklampsia nepotvrdená. Prietoky vporiadku.

    O 4 dni kontrola. Doktor zvýšil dopegyt na 4tbl denne, 3×magnosolv a fraxiparine 0,3 s upozornením že ak do týždňa nepodrastie alebo málo tak ostávam a bude sa vyvolávať pôrod.

    V pondelok teda riziková poradňa. Ja 36tt a malé má iba 1900g, placenta už moc nefunguje, plodovej vody je vraj málo. Ale Prietoky zatiaľ dobré. Pásy tiež nevykazujú nič zlé. Ale preeklampsiu mi potvrdili. Aktuálne ma ale zarazil názor týchto doktorov, vraj keď mi tlak zastabilizuju tak pôjdem ešte domov. No a vlastne tak sa aj stalo, po štyroch dňoch ma včera pustili domov s diagnózami preeklampsia mierna až stredne ťažká, vysoký tlak, iugr, málo plodovej vody.. kontrola v pondelok. Ale dostal ma prehovor primára ku mne. Vraj umrieť môžem ja aj dieťa aj tam aj doma tak načo tam budem ležať. Takže by ma veľmi zaujímal váš názor či sa zachovali správne lebo mňa to veľmi vystrašilo. Vraj ale najneskôr v 38tt budeme vyvolávať pôrod ak sa dovtedy niečo nestane. Najradšej by som sa poradila v inej nemocnici ale takto narýchlo mi nikto nedá termín na konzultáciu. Ďakujem za vašu odpoveď

    Dobrý deň,
    podľa toho čo píšete jednoznačne naplňujete najnovšiu definíciu preeklampsie, ktorá znie - vysoký tlak + nejaké orgánové prejavy. Orgánový prejav je aj nedostatočná funkcia placenty, čo sa prejavuje u Vás IUGR.
    Ak ste v dosahu Bratislavy, prihláste sa čo najskôr k nám. Povedzte, že o Vás viem. Kľudne aj dnes.