Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,513 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Preeklamsia

  , Autor: Ivana1009

  Dobre rano,pan profesor. Som na zaciatku 37 tyzdna. Uz asi mesiac ma trapia opuchy prstov na rukach a chodidiel,ktore su takmer sustavne a asi tyzden dozadu sa pridala aj pichava bolest v hornej casti brucha,najma na pravo,najma pri urcitych pohyboch len(som to pripisovala utlaku) ale vcera som citala,ze tieto priznaky mozu byt aj pri preeklamsii. Tlak mam standardne nizky. Pred aj pocas tehu vacsinou 100/60,niekedy aj nizsi,moc bol tiez vzdy v poriadku.....mam sa obavat tohto ochorenie? Dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  pri preeklampsii bývajú tupé tlakové bolesti v pravom nadbruší, vyvolané opuchom pečene. To nezodpvoedá Vašim príznakom, skôr by som to pripisoval útlaku alebo chrbtici. Opuchy prstov a nôh sú v tehotnosti bežné. Iba veľmi výnimočne môže prebieha´t preeklampsia pri normálnych hodnotách krvného tlaku.

Podobné otázky

 • PREEKLAMSIA 3

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Pán dr. chcem sa Vám poďakovať za skoré odpovede a zároveň aj svojim spôsobom povzbudivé slova pre mňa. Mám strach aby sa mi neopakovalo tehotenstvo ako to prvé ale aj keby viem že mi to stojí za to. Ďakujem.

 • PREEKLAMSIA 2

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, reagujem na vašu odpoveď mala sa nám narodila v 39tt váha bola 2900 a 50cm. Rodila som riadne pôrod som mala vyvolaný kvôli vysokému tlaku a opuchom. Aké mám si dať urobiť vyšetrenia pred tehotenstvom aby som vedela na čom som. Ja som sa dala objednať na interné. Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  preeklampsia nebola zrejme závažná, vidím, že sa narodilo normálne živené dieťa. Žiadne vyšetrenia pred otehotnením nič nezistia, preeklampsia je choroba placenty a nie Vás.