• Dojcenie a lutealna faza

    , Autor: merryy

    Pozdravujem.
    Mam 16mesacneho syna, ktoreho stale dojcim. Snazime sa o druhe babatko, zatial neuspesne. Menstruacia mi nabehla pred 5 mesiacmi, cyklus je dlhsi, priemerne 39-41dnovy, ovulaciu si sledujem ovulacnymi testami, vacsinou az na 28-30. den cyklu. Prve otehotnenie bolo na prvy pokus, absolutne bez tazkosti. Rada by som sa spytala, je mozne, ze sa nam zatial nedari kvoli kratsej lutealnej faze? Posledne dva cykly prisla menstruacia uz na 9., resp. 10 den po ovulacii. Predpokladam, ze ju moze skracovat dojcenie.. Je mozne, ze sa to upravi aj popri dojceni..? Zatial syna neviem (trosku aj nechcem) uplne odstavit, obmedzujem ale aspon denne dojcenie. Dakujem za odpoved :)

    Dobrý deň,
    dojčenie je účinná antikocepcia, nemá zmysel sa dalej o čomkoľvek baviť. Je to lepšia antikoncepcia ako prezervatív.
    Až odstavíte, otehotniete.

  • antibiotika

    , Autor: Karolina345

    Dobry den, pan doktor, chcela by som sa opytat na zavaznost mojej situacie...na zaciatku 5tt som zacala uzivat antibiotika Ospamox 750, ktore som uzivala tyzden, aj to presiahlo 5tt a vyslo to aj na prve dva dni 6tt, co som ich uzivala...podla posledneho dna menstruacie, s tehotenstvom som vobec nepocitala, menstruacia mi zvykla meskat aj tyzden, preto som uzivanie antibiotik neriesila, mam teraz obavy, ci dietatko bude v poriadku, zdrave a nebude mat teraz nejake "vady", kedze vsade citam, ze ziadne lieky sa v 1.trimestri uzivat nemozu a uz vobec nie antibiotika...(k doktorovi idem az buduci tyzden) a ci su tieto tyzdne 5 tt a 6 tt povazovane za tie najdolezitejsie z hladiska vyvoja babatka, dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    sopamox je v tehotnosti bezpečný, ak by aj náhodou nejaký liek poškodil plod v 5.-6. týždni, plod sa potratí, ak sa nepotratil, nebol poškodený.

  • Otehotnenie

    , Autor: jarkam.

    Dobrý večer, pán doktor prosím Vás je možné otehotnieť cez oblečenie, obaja sme mali spodnú bielizeň a ja legíny, priateľ rifle. Praktizovali sme ,,dry humping" v čase ovulácie. Priateľ vylúčil predejakulačný sekrét a bolo vidieť, že mal mokré aj rifle. Ja mám odvtedy stres, že čo ak som otehotnela. Menštruácia mi má prísť až o 9 dní, ale je možné takto otehotnieť alebo ide čisto o vsugerovanie príznakov? Vopred ďakujem za odpoveď.

  • Voľná tekutina

    , Autor: Simona2633

    Dobrý deň.
    Môj dr mi našiel cez ultz nepatrné množstvo tekutiny (1 deň pred očakávanou ms), o týždeň na to som zistila že som tehotná (veľmi slabučká čiarka na teste,dnes už silná), a bolo mi to potvrdené aj dr, hcg v tej dobe 24.
    Mám pravidelný 28 dňový cyklus, a ovuláciu som musela mat pravdepodobne cca tesne pred ms.
    Dnes som bola na kontrole, na ultz nebolo ešte nič vidno, lebo zrejme som teraz cca 14DPO.
    Ale voľnej tekutiny je viac ako naposledy. Mám sa obávať?
    Na ultz vyzeralo všetko ostatné v poriadku.
    Ďakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    24 HCG je takmer negatívne, a z ostatných vašich údajov sa neviem zorientovať, ak Vám mešká menštruácia viac ako týždeň a nie je nič vidno na UZV, bolo by dobré skontrolovať hladinu HCG ak je viac ako 1000 už by mala byť vidieť gravidita v maternici, ak nie je je potrebné vylúčiť mimomaternicovú tehotnosť.

  • Ovu

    , Autor: Nnkgvbnn

    Dobrý deň,mešká mi 10 dni menstruacia, myslím že v prvý -druhý deň očakávanej MS som mala slabý výtok hnedý s asi dvoma kvapkami krvy (pravidelne som si robila testy a negatív,zo zvedavosti som si robila aj ovu testy a slabá čiarka ) .dnes (23dpo) som si spravila ovu test a pozitívny, (menštruáciu stále nemám)pár dni sa nedostanem do lekárne a zvedavosť mi nedá, je tam šanca že som tehotná?