• Vek plodu

    Dobrý deň pán doktor,
    chcela by som Vás spýtať na vek plodu. Poslednú menštruáciu som mala 10.12.2008, pričom cyklus som mávala 29-31 dňový. S partnerom som mala styk 25.-30.12.08. V januári som však mala výtok za ním nasledovala akoby normálna menštruácia, len o niečo kratšia a po nej som opäť mala výtok. Test mi vyšiel pozitívny už 20.1., a tehotnosť mi potvrdila aj moja lekárka. Na poslednom vyšetrení sona 17.2. mi podľa veľkosti plodu určila jeho vek na 6 týždňov a 3-4 dni. Len ako rátam tak rátam, nejako mi to nesedí. Podľa mňa by som mala byť už minimálne v 7 týždni. Nepomohol by ste mi v mojej dileme.
    Ďakujem pekne
    Lilli

    Dobrý deň,
    styk musel stáť za to 5 dní v kuse, ja som po 10 minutách grogy.
    Vek plodu je najpresnejší podľa ultrazvuku, ale aj tam može byť nejaká chyba (deň, dva), 6+4 je siedmy týždeň,
    tak ako 2009 je 21. storočie.