• Veľkosť

    Dobrý večer, pán doktor chcela by som opýtať som v 30tt ale podla sona v 31tt je možné ze porodim skôr ako mám termin

    Dobrý deň,
    jediný presný a akceptovateľný termín pôrodu je možné stanoviť podľa ultrazvukového merania plodu na začiatku tehotnosti do 13. týždň. Po tomto termíne sa už rôznia rastové krivky plodov a nie je možné meniť termín pôrodu. Je však potrebné povedať, že presne v stanovenom termíne porodí iba malá časť žien, cca. 4-5%, ostatné porodia okolo termínu. Ale termín je potrebné mať presne určetný, aby sme vedeli vek plodu pri pôrode a aby sa zabránilo dlhodobému prenášaniu (viac ako 14 dní).