• duphaston

    mám 35 rokov a som v 4. týždni tehotenstva. Je to moja prvá gravidita a lekár mi hneď na prvej návšteve predpísal duphaston, ktorý mám užívať 2 krát denne.Ja sa však subjektívne cítim veľmi dobre a nikdy som žiadnu hormonálnu liečbu neužívala, ani s otehotnením nebol výrazný problém. Je naozaj potrebné užívať tento liek? (viem že som vzhľadom k môjmu veku riziková kategória, ale aj keď sa cítim fajn?)

    Dobrý deň,
    duphaston je podpora tehotnosti, ak lekár uznal za potrebné Vám ho predpísať, tak nie je dovod ho nebrať. Ste stará prvorodička, vysoko riziková.