• Som tehotná?

    , Autor: Ria12

    Dobrý deň, poslednú menštruáciu som mala 7.2., cyklus mám dlhý 35 dní, nasledujúca menštruácia má byť 14.3. a beriem duphaston. Od 24.2. ma bolia prsia (nikdy predtým ma ešte neboleli), taktiež ma začala po večeroch páliť záha, v podbrušku pociťujem akoby menštruačné kŕče, som veľmi unavená a cítim sa byť nachladená. V posledných dňoch som si spravila 5 tehotenských testov a všetky mi vyšli pozitívne. Nedávno som si zlomila ruku a som po dvoch operáciách a tento týždeň mi začalali rehabilitácie a potrebujem potvrdiť alebo vylúčiť graviditu aby nenastala kontraindikácia s procedúrami. Problém je, že na gynekologickej ambulancii mi dali termín na vyšetrenie až o tri týždne. Volala som tam dneska opäť a prosila som ich o skorší termín vzhľadom na situáciu a sestrička mi povedala, že musí mi meškať menštruácia inak ma nevyšetria, že hcg môžem mať zvýšené z ovulácie, že pozitívny test ešte nič neznamená a že iné ženy nato prídu až v neskorších mesiacoch a dovtedy fungujú normálne. Lenže ak je tu možnosť, že naozaj som tehotná, tak nerozumiem prečo mi nemôžu spraviť aspoň krvný odber ešte pred termínom očakávanej menštruácie. Tie rehabilitácie sú pre mňa dôležité aby som mala čím skôr ruku plne funkčnú a mohla sa vrátiť do zamestnania ale na druhej strane prečo by som mala zbytočne ohrozovať plod ak je tu možnosť, že som tehotná. Tiež nevylučujem možnosť, že som mohla otehotnieť ešte pred poslednou menštruáciou počas januára. Zatiaľ sa neteším predčasne aby som nebola sklamaná ale neviem ako mám postupovať, na rehabilitaciach som dneska oznámila možnú graviditu ale potrebujú k tomu lekárske potvrdenie. Mám skúsiť ísť za obvodnou lekárkou alebo na pohotovosť?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    ak Vám vyšiel pozitívny tehotenský test, tak ste tehotná. Nič to však nehovorí o tom, či je tehotenstvo správne uložené v maternici alebo či je prosperujúce, to sa potvrdí ultrazvukom cca. 6. týždňov od vynechania menštruácie. Je zaujímavé, že sa nechránite, ak nemáte vyriešený zdravotný stav.