Záhradná joga s deťmi
Všimli ste si, že každý v okolí cvičí jogu, ale neviete sa k nej nijako dokopať? Zacvičte si ju vo vašej záhrade alebo v parku spolu s deťmi! Čítať viac..
Všimli ste si, že každý v okolí cvičí jogu, ale neviete sa k nej nijako dokopať? Zacvičte si ju vo vašej záhrade alebo v parku spolu s deťmi! Čítať viac..
Aj vás vyrušili správy z médií o novom výskyte osýpok? A to sme si mysleli, že už vymizli z povrchu zemského... Sú pre naše deti nebezpečné? Čítať viac..
Keď sa váš drobček narodil, na hračky ste asi nemali ani pomyslenie. Mali ste dosť čo robiť s množstvom plienok a kŕmení, a to pri minime spánku. Ale ako vaše dieťa rastie a začne ho zaujímať viac než len mlieko a uspávanie, hračky sa u vás rýchlo začnú množiť. Zrazu zistíte, že ich potrebujete! Teda nie vy, vaše dieťa. Čítať viac..
Nepochybujeme o tom, že vaše milované dieťa je osobnosť sama osebe. Ako ho podporiť, aby ste ho svojou výchovou formovali, a nie deformovali? Čítať viac..
Koľkokrát ste si už vypočuli od okolia: „Neber ho toľko na ruky, rozmaznáš ho!“, „Nechaj ho spať samého v postieľke!“, „Veď nech sa vyplače, precvičí si pľúca!“, „Nevstávaj k nemu toľko pri každom zobudení, to dieťa s tebou manipuluje!“... Pri takýchto radách zostane každá z nás plná neistoty a s plnou hlavou otázok, či to robím správne. Čítať viac..
Ktoré to sú a ako im predchádzať? Čítať viac..
V prvom roku života dieťatku podávame len tie druhy ovocia, ktoré rastú a dajú sa dopestovať v našom podnebnom pásme. Výnimkou sú banány. Čítať viac..
Všetci vieme, že ak sa malé dieťa udrie, rodič pribehne, pofúka mu kolienko, pohladká ho. Čo by však malo byť druhým krokom? Rodič by mal vziať rúčku dieťaťa a povedať: „A teraz sa skús Ty pohladkať. Skús si aj Ty sám/a pofúkať boliestku.“ Dieťa tým učíme, aby sa o svoju bolesť postaralo aj samo. Čítať viac..
Ako možno využiť rodičovskú intuíciu vo výchove našich detí? Čítať viac..
Vek, v ktorom by ich malo dieťa ovládať, a možné symptómy, ktoré by rodičia nemali podceňovať. Čítať viac..
"Daj božtek babke a dedkovi na rozlúčku!" "Objím tetu, už odchádza!" Tieto vety používame často. Je to správne - nútiť dieťa urobiť niečo, čo nechce urobiť? Aký signál tým vysielame? Čítať viac..
Poniektorí z nás si ešte z detstva pamätajú, ako do nás tlačili rybí olej, vraj budeme zdravší. A že to nebolo len tak, dnes dokazujú viaceré výskumy. Čítať viac..
Pomočovanie, zvláštny prúd moču a aj ďalšie symptómy môžu rodičov malých dievčatiek upozorniť na intímny problém malých slečien – synechie. O čo ide a ako to riešiť, aby sa tieto ťažkosti neprehĺbili? Čítať viac..
Naučiť dieťa chodiť na toaletu nie je len o rozvoji novej schopnosti. Aj rodič sa musí naučiť, ako byť správnym učiteľom. Spôsob komunikácie, ktorý zvolíme, je veľmi dôležitý. Čítať viac..
Už ste o meningokokovi možno počuli. Možno vám aj nahnal strach. Nečudovala by som sa. Mne stačilo raz zažiť meningokokovú sepsu na detskom oddelení a už to viackrát nepotrebujem... Čítať viac..