Aj deti si zaslúžia wellness

Redakcia | 10. máj 2023
Aj deti si zaslúžia wellness

Veru. Sú také vyťažené počas dňa, keď skáču, behajú, učia sa milión nových vecí, že si potrebujú aj poriadne oddýchnuť. Na regeneráciu pri deťoch akosi zabúdame. Áno, deti majú neskutočnú výdrž, ale potrebujú rovnako ako my svoj čas na odpočinok.

Pri tých najmenších vieme regulovať čas a aktivity tak, aby boli dobre vybalansované. Rodičia dobre vedia, že preťažené deti nespolupracujú a rozjašené ťažko zaspávajú, preto ich čičíkame, naháňame do postele, čítame rozprávky, alebo šupneme do vane.    

Rok s deťmi: Vody sa nebojíme
Prečítajte si tiež:

Rok s deťmi: Vody sa nebojíme

Milujú vaše deti kúpanie?

V mnohých rodinách je súčasťou večerného rituálu, kúpeľ je signálom, že deň sa končí a prichádza čas na spánok. Voda deti upokojí aj keď, povedzme si pravdu, občas to v kúpeľni vyzerá ako po poriadnej párty, veď to poznáme. Keď sa rozšantia s bublinkami a rôznymi pohárikmi či hračkami do vody, máme čo zachraňovať. 

Ale potom ich zabalíme do teplej osušky, pekne pomasírujeme a vnesieme trošku pokoja do ich rýchleho života.

Mamičky priznávajú, že kúpeľ občas „vytiahnu“ ako tajnú zbraň na nepokojné alebo unudené dieťa aj počas dňa. Prečo nie?  Veď priznajme si, aj my by sme občas počas náročného dňa najradšej vliezli do voňavej vane a schovali stres pod biele bublinky. Prečo to nedopriať aj deťom?

Aj deti si zaslúžia wellness

Ako na detský wellness?

  • V chladnejších mesiacoch vyhrejte kúpeľňu, napustite vaňu vodou, teplota vody by mala mať okolo 37 stupňov (ak je kúpeľ dlhší, nezabudnite kontrolovať teplotu, rýchlo môže klesnúť).
  • Do vody môžete pridať detské  prípravky vhodné pre kúpeľ detí – penu, šumivé gule, olejčeky a podobne. Vždy  však zvoľte kozmetiku, ktorá je určená pre deti a máte ju overenú, tá vaša by nemusela urobiť dobre detskej pokožke. U najmenších bábätiek postačí čistá voda, tiež doba kúpeľa by nemala presiahnuť 5 minút. (Pozor! Nepridávajte do vody nezriedené esenciálne oleje!)
  • Nebojte sa ani relaxačnej hudby, ktorá vaše dieťa bude ticho sprevádzať jeho časom oddychu. Pomôže mu spomaliť a vychutnať si pokojnú chvíľu vo vani. Buďte pri ňom a jemne mu umývajte chrbátik, či vlásky. Nenechávajte dieťa vo vani bez dozoru!
  • Počas kúpeľa si nechajte nahriať osušku a po kúpeli do nej dieťa zabaľte. Pripravte si detský olej a jemne, od ušiek až k pätám pomasírujte pokožku dieťaťa. Každý prštek, každý záhyb, môžete mu pritom spievať, alebo sa s ním rozprávať. 

Doprajte aj svojmu dieťatku pokojné chvíle a naučte ho relaxovať. Čo sa za mlada naučíš...

Toto sa vám z dm drogerie markt môže zísť

Detský wellness

alverde NATURKOSMETIK umývacia emulzia a šampón, 250 ml
Šetrne čistí citlivú detskú pokožku a jemné detské vlásky bez toho, aby ich vysušila. Jemná prírodná receptúra s výťažkom z BIO nechtíka obohatená o BIO mandľový olej zanecháva na pokožke zamatovo jemný pocit, je obzvlášť šetrná k pokožke hlavy a vlasy zanecháva poddajné pre ľahšie rozčesávanie. 

alverde NATURKOSMETIK tuhé sprchovacie mydlo a šampón, 60 g
Tuhé mydlo zahalí pokožku do jemnej peny, ktorá vonia po sladkých jahodách. Vysokokvalitné organické bambucké a kakaové maslo dodáva pokožke a vlasom intenzívnu vlhkosť, šetrne ich čistí a uľahčuje ich rozčesávanie. Receptúra je vegánska, bez minerálnych olejov  a bez čisto syntetických vôní, farbív a konzervačných látok. 

babylove nature detský olej, 250 ml
Detský olej s mandľovým olejom je ideálny na prirodzenú ochranu citlivej detskej pokožky dieťatka. Zloženie bez parfumácie na báze organického extraktu zo sedmokrásky obsahuje až 97 % zložiek prírodného pôvodu. Vysokokvalitný olej poskytuje bohatú starostlivosť a dodáva pokožke vlhkosť. Olej môžete použiť aj ako prísadu do kúpeľa alebo na upokojujúcu masáž vášho malého miláčika. 

babylove ošetrujúci kúpeľ, 1 l
Dokonalé ošetrenie a starostlivosť o pokožku pri každom kúpaní. Ošetrujúci kúpeľ s extraktom z rumančeka a panthenolom jemne čistí citlivú detskú pokožku. Chráni pokožku pred vysúšaním a nedráždi oči. Ošetrujúci kúpeľ je vhodný pre celú rodinu, od tých najmenších až po najstarších.

Balea pena do kúpeľa, 40 ml
Detská pena do kúpeľa čistí pokožku obzvlášť jemne a šetrne. Extra jemná receptúra so sviežou ovocnou vôňou je určená špeciálne pre deti a je obzvlášť znášanlivá s pokožkou. Pena do kúpeľa s vôňou podmorskej mágie zaistí zábavný zážitok z kúpania.

Saubär prísada do kúpeľa, 1 ks
Perlivá a farebná prísada do kúpeľa s prekvapením dodáva svojím magickým praskaním a šumením každému kúpeľu tajomné kúzlo. Bomba do kúpeľa v sebe ukrýva 1 zo 6 prstových figúrok. Jemné zloženie je obzvlášť šetrné k pokožke a prispôsobené potrebám jemnej detskej pokožky. Vhodné pre deti od 3 rokov. Šumivá bomba nefarbí pokožku ani vaňu. 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: