Rok s deťmi: Vody sa nebojíme

Redakcia | 8. august 2022
Kúpanie bábätka

Kúpanie bábätka patrí k rituálom. Pomáha maličkým nastaviť určitý režim – kúpeľ, jemná masáž a nasleduje spánok. Sú deti, ktoré kúpanie milujú od prvého dňa, iné si musia na vodičku zvyknúť.

Zásady kúpania bábätiek

  • Všetky veci na kúpanie si pripravte vopred, aby ste ich mali poruke. Bábätko kúpeme v detskej vaničke, alebo v kúpacom vedierku. Dôležité je, aby ste  dieťatko nekúpali hneď po jedle, vyčkajte aspoň hodinu.
  • Teplota vody by mala byť okolo 37 °C. Vždy sa presvedčte, že je voda príjemná a odmerajte vhodnú teplotu. Bábätko držíme pod hlavičkou a druhou rukou omývame telíčko vodou. 
  • Na umývanie bábätka môžete použiť jemnú hubku, alebo len svoju ruku. Venujte sa najmä záhybom – okolo genitálií, po pazuškami, za ušami aj na krku. Jemne umyte hlavičku a postupujte smerom dole.
  • Kúpanie by nemalo trvať viac ako 5 minút.   
  • Po okúpaní bábätko zabaľte do osušky a jemným prikladaním pokožku utrite. Po kúpeli si natrite na ruky jemný olejček a  pomasírujte, alebo skôr vyhladkajte  bábätko od hlavičky po päty.

kúpanie bábätiek

Kúpanie je zábava

Staršie deti kúpanie milujú. Je pre nich nielen očistou tela, ale aj zábavou. Ak máte vyskúšanú vhodnú detskú kozmetiku do kúpeľa, môžete im ho spestriť jemnými bublinkami aj hračkami do vody. Čas kúpeľa sa predlžuje, keď dieťatko už dokáže samostatne sedieť, vo vode sa aj pohrá. POZOR! Nikdy nenechávajte dieťa pri kúpeli samo. Vodička by mu mala siahať maximálne po pupok.

Ak dieťatko vodu miluje, obľúbenou aktivitou mamičiek s deťmi sú kurzy plávania bábätiek. Ak je nejaký vo vašom okolí, môžete ho vyskúšať. Nevyhnutnou potrebou sú v tomto prípade plienky do vody a veľa trpezlivosti, mamičky. 

K letným radostiam patrí nepochybne aj kúpanie v mori, či v bazéniku na dvore alebo na kúpalisku. Najdôležitejšia je bezpečnosť detí a nikdy nenechávajte dieťa osamote. Vyhnite sa termálnym vodám, ktoré detský organizmus prehrievajú.   

Toto sa vám z dm drogerie markt môže zísť: 

dm drogerie markt

babylove hracie poháriky
Balenie pozostáva zo 6 farebných pohárikov, ktoré slúžia aj ako pomôcka pri rozvoji jemnej motoriky, rovnováhy a kreativity dieťatka. Poskytujú mnohostranné využitie.

babylove Sensitive umývací gél, 500 ml
Je ideálny na čistenie od hlavy po päty. Jemne čistí a ošetruje pleť, vlasy i pokožku dieťaťa bez toho, aby ich vysušoval alebo dráždil oči.

babylove podložky na prebaľovanie, 10 ks
Vďaka nasiakavej buničitej vrstve zabraňujú presiaknutiu a ochránia aj všetko pod podložkou. Vhodné na opakované použitie.

babylove plienky na plávanie, 12 ks
Poskytujú vysoký komfort pri nosení vo vode a spoľahlivú ochranu pred pretečením vďaka elastickému materiálu okolo nôh, brucha a chrbta. Extra mäkký, látkový materiál je šetrný k detskej pokožke. Vo vode nenasiaknu a sú vhodné na jednorazové použitie.  Nájdete ich vo viacerých veľkostiach.

babylove detské kozmetické utierky, 100 ks
3 – vrstvové papierové vreckovky sú mimoriadne mäkké. Zároveň sú extra veľké, jemné, pevné a sacie, vďaka čomu sú ideálne na doma i na cesty. 

babylove súprava zvieratiek na kúpanie, 4 ks
Veselé farebné figúrky s funkciou striekania vody podporujú rozvoj motoriky a  uchopovania. Set je vhodný pre deti od 4. mesiaca veku.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: