Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Spánok.

    , Autor: janka666

    Dobrý večer.. syn bude mať 7 mesiacov do teraz plné kojeny. Ani cumlik ani fľašu nechce. Cez deň spinká pekné ale v noci je to hrozne. Zaspáva v perinke na prsniku a vždy sa budi. Už som vyskúšala všetko možné aj nemožné. Nezaspím sám. Stále musím ísť s ním o 21.00 spať. Mám ešte dve deti a takto to nemôže byť už som zúfalá.. celu noc prsniku v ústach a mrnči

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V tomto veku to býva, súvisí to s vývinom, je v tzv. prvej fáze separačnej úzkosti: stále kontroluje, či ste nablízku. Skúste ho uložiť, nechať trebárs aj chvíľočku poplakať a potom spať v inej miestnosti a nech k nemu, keď mrnčí vstane manžel pohladí ho , uistí, že nie je sám. Neviem žiadne všeobecné riešenie tejto situácie, vždy to treba len prečkať, ono to jedného dňa skončí.