Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Bolesti bruška.

    Dobrý večer pani doktorka. Chcela by som opýtať, dcérka (6 a pol roka) sa mi sťažuje na bolesť bruška. Dnes bola preočkovaná, no nič nejedla a večer zvracala. Pani dokt. sa spýtala či nieje chorá, teda či ju nebolí hrdielko, ale nebolí ju, tak som jej bolesť bruška nespomenula. Teraz mám obavy či som urobila dobre, že som ju dala zaočkovať. Aké vyšetrenie sa dá podstúpiť pri bolesti bruška? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem, či som už neodpovedala v inej poradni. bolesti bruška je potrené sledovať a ak sú intenzívne, prípadne sa pridruží zvracanie, teplota apodobne, je potrebné vyhľadať lekára, konkrétne chirurga na vyl´čenie zápalu červovitého prívesku slepého čreva. bolati bruška s očkovaním pravdepodobne vôbec nesúvisia.