Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • rybomunyl

    Dobrý den, chcela by som sa opýtat, odchádzame na dovolenku do Tuniska 24.06.2008 a pani doktorka, chce zaockovat syna dávkou PRIORIX + žltačka typu A. Syn však 10 mája začal brat rybomunyl na obranyschopnost a prvý mesiac beria nárazovo 3 týždne po 4 dni v týždni (10.5.,11.5.,12.5.,13.5., 17.05.,18.05.,19.05.20.05. a ešte má vybrat 24.05.25.05.,26.05.27.05.a potom po dobu 5 mesiacov 4 dni v mesiaci. Kvoli očkovanie by sme však tento rybomunyl potrebovali posunút liečbu, kvoli očkovanie 14 dni pred ockovaním by nemal brat a 14 dni po očkovaní, aby očkovanie bolo účinné. Chcela by som sa opýtat ci odporučate odstavit už ten tretí týžden nárazového mesiaca, alebo mám odstaviť a oddialiť až nasledújúci mesiac.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vôbec vašej otázke nerozumiem, očkovanie preveďte v súčinnosti s podávaním ribomunylu tak ako je to odporučené. Jediné, čo by ste mali dodržať je necestovať 24 hodín po očkovaní a v prípade tohoto očkovania je možné, že bude mať reakciu na 8my až 11ty deň. Podľa toho sa zariaďte. Podľa mňa môžete očkovanie odložiť po návrate z dovoleny.