Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zdurena uzlina na slabinach u 2 rocneho dievcatka

    Dobry vecer, p. doktorka,
    rada y som sa Vas spytala na jednu otazku. Nasa dcerka mala v juny dva roky. vcera som jej na slabinach nahmatala zdurenu uzlinu velku asi jeden centimeter, na dotyk je makka a na druhej strane ma asi styri hrcky, ktore su mensie asi 3 az 4 mm velike a su tvrde.mala ma znizenu imunitu a berie na to RYBOMUNYL {3 tyzdne}. teraz nebola ani chora. Je velmi ciperna, ziva, stale beha, nie je ani unavena, nema ani teplotu. kojena uz nie od 10/2007. dost nas to vystrasilo, preto sme sa na vas obratili a chceli by sme sa spytat co by to mohlo byt? cim to je sposobene?ked mala 6 mesiacov mala zdurene zlazy na prsickach.neviem ci to s tym nejak suvisi? na krku ani pod pazuchami som jej nic podobne nenahmatala.
    vopred dakujem za odpoved a prajem pekny den Silvia

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Sú to zdurené lymfatické uzliny, môže to byť napríklad aj reakcia na očkovanie do stehienka/ ale to asi teraz nebolo prevedené/ alebo reakcia na infekciu v okolí, stačí odreninka na koži. Sledujte to a pri akýchkoľvek pochybnostiach, zväčšovaní a podobne konzultujte vášho lekára.