Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • pretacanie

    Pani doktorka,
    nasa 5,5 mesacna dcerka sa stale nepretaca ani z bruska na chrbatik ani z chrbatika na brusko. Dokaze to len s pomocou, ked jej ukazujem hracku a jemne jej pomaham potahovanim za rucicku. Cely zvysok pohybu uz potom urobi sama. Dokedy by tento pohyb mala zvladnut uplne sama?
    Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nepredbiehajte vývoj. Z bruška na chrbátika sa nemusí zatiaľ pretáčať vôbec / ak to niektoré deti robia, je to skôr instabilita anemožnosť udržať sa na brušku/. Z chrbátika na brušku sa začínajú prevracať okolo šiesteho mesiaca.