Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • letná dovolenka

    prosim vas-chcela by som sa opýtať načo všetko nemam zabudnut pri baleni na letnu dovolenku do chorvatska-pre 2 ročného chlapčeka,dakujem pekne-cestujeme autom v juli

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ja mám pre rodičov pred dovolenkou pripravenú tzv. cestovnú lekárničku. Mali by ste zabaliť lieky od teploty, teplomer, kulíška pre prípad zvracania, očné kvapky, ušné kvapky, mastičku do očí, krém na opaľovanie, v tomto veku Microsun firmy spirig je najideálnejší, krém po opaľovaní. Samozrejme nezabudnite na lieky, ktoré pravidelne užíva, ak také sú. Možno je vhodný aj Imazol a krém na ritku, napríklad Sudocrem alebo TannoHermal v prípade zaparenia. Myslím, že to je všetko, ostatné lieky prichádzajú do úvahy pri ochorení a to by ste navštívili lekára, lekárska starostlivosť je v Chorvátsku dostupná v lekárňach majú približne rovnaké lieky ako u nás.