Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
11,510 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Očkovanie

  , Autor: lucka-151

  Dobrý deň p.doktroka dcéra mala v októbri 4 roky,netreba nejaké preockovanie?naša sestrička povedala ze až v 5 roku,ale v mojom detskom ockovacon preukáze mam ze som bola aj v 4 rokoch očkovaná,mums, ruzienka,a potom v 5 rokoch čierny kašeľ,tak by som nerada niečo zanedbala,abtaktoez nechcem hovoriť sestričke do prace,nechcem ju spochybňovať
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Vo veku medzi štvrtým a piatym rokom života je podľa súčasného očkovacieho kalendára preočkovanie proti mumpsu, ružienke a osýpkam. My to očkujeme vo veku 4,5 roka, ktorý vaša dcérka práve dosiahla.

Podobné otázky

 • Mmr očkovanie

  , Autor: Domi

  Dobry den. Mam otazocku dcerka 4,5 rocna mala ockovanie mmr pred 3 tyzdnami a dnes mala zvysenu teplotu nema ani nadchu ani kasel len ma tu teplotu, tak sa chcem opytat ci to moze byt reakcia na to ockovanie dakujem krasne za odpoved

 • Rozostupy

  , Autor: Ivs

  Dobrý deň pani doktorka.
  Syn mal prvé očkovanie hexacima a prevenar keď mal 3 mesiace. Druhá dávka sa nám posúvala, nakoľko mal najprv veľký ekzém,potom covid , potom 6 chorobu. Takže druhú dávku týchto vakcín dostal na konci 8meho mesiaca. Sestrička u lekárky nám vravela že teda tretiu dávku môže dostať už za 2-3 mesiace nakoľko mal druhú posunutú. Som z toho znepokojená nakoľko v príbalovom letáku je že sa môže podať minimálne po 6 mesiacoch od druhej. Je v poriadku ak by ju dostal tak ako nám vraví sestrička? Alebo to nemáme dovoliť?
  Vopred ďakujem.

 • Posunute ockovanie

  , Autor: Krasti

  Dobry den p. Doktorka!! O aku dlhu dobu sa da posunut ockovanie 3.davky hexy? My sme mali poslednu (2.davku)pred 8.mesiacmi..kvoli chorobam sa to posunulo.. Len neviem ci sa to este da.. Vraj sa potom ockuje nanovo vsetko??

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  V žiadnom prípade sa neočkuje nanovo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pokračuje sa treťou dávkou ako najskôr sa dá. Len netreba robiť falošné kontraindikácie ako napríklad soplík.

 • Tretie preockovanie Hexa a Prevenar

  , Autor: Lenka999

  Dobrý deň pani doktorka. Prosím Vás do kedy najneskôr je možné odložiť tretie preočkovanie Hexa vakcíny a Prevenar 13? Dcéra mala byť očkovaná v 1. roku avšak chcela by som očkovanie odložiť na najneskorší možný termín, nakoľko mala veľmi zlú reakciu po druhom očkovaní v 6. mesiacoch.
  Ďakujem veľmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Treba ju zaočkovať so zvýšenou opatrnosťou, to by mal vedieť váš lekár. Neviem sa bližšie vyjadriť, lebo neviem akú reakciu mala po druhom očkovaní. V každom prípade netreba očkovanie odkladať a očkovať 6 mesiacov po druhom očkovaní alebo podľa zdravotného stavu dieťaťa čo najskôr po tomto termíne.

 • Očkovanie MMR a Bexsero spolu

  , Autor: BaBan

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je možné podať naraz prvú dávku očkovania mmr a druhú dávku vakcíny bexsero. Ďakujem pekne za odpoveď.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: