Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • prosim poradte

    Vážená pani doktorka, nikdy som nebola proti vakcinám beriem to ako samozrejmost a máme za sebou aj nejake nepovinné.v novembri mame ist na preockovanie prevenarom 13 valentnou vakcinou chcem dat preockovat aj 4 rocnu dcerku lenze uz som na pochybách.dostala som sa do diskusného fora ohladom ockovania a tam je to jedna katastrofa dookola osocuju lekárou a farmaceutou.Tvrdia ze vakciny su z olova, ze beru látky z rakovin dokonca aj tkaniva z potratenich deti.viem ze vsetko na svete ma neziaduce ucinky ale tvrdia ze ich deti sa stali autistami zacali zaostávat vo vívoji atd.nechcem zit z vedomim ze dám 4 dcerku a synceka zaockovat a oni postihnu a tiez nechcem zit s vedomim ze im zivot donici nejaký pneumokok.Stalo sa to mojim známim ze vdaka pneumokoku chlapcek upadol do komi dostal sepsu museli mu orezat koncatiny a je v bdelej kome.ale aj tie neziaduce ucinky po ockovani ako som sa dozvedela su strasne.Tak mi prosim vás poradte ako postupovať.Hned potom čo sa to známim stalo sme dali dcerku na vlastne náklady zaockovať ale len zo 7 valentnou.tak teraz neviem ci máme ju dat aj tou 13.chodí do skolky je casto chorá ale len bezne nachladnutia lebo furt tam nosia choré deti.antibiotika brala len raz v zivote.prekonala ratavirus nakolko nás lekarka vcas neinformovala o moznosti.synceka som uz samozrrejme dala zaockovat.prepacte ze tak zdlhavo ale este strasne tam na nete osocuju prevenar ze je to hrozna vakcina a ze vraj firma sfalsovala nejake papiere aby sa mohol vyrabat ze vsetko je len o peniazoch.dakujem vám za odpoved vázená pani lekárka.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Chápem váš strach, pretože ja síce na tie stránky nechodím ale mám s týmto ľuďmi svoje skúsenosti. Nikto nespochybňuje, že vakcíny majú aj nežiadúce účinky, sú sledované a vyhodnocované. taktiež prebieha vývoj vakcín a dnes už žiadna u nás používaná vakcína neobsahuje ortuť, očkujeme vakcínami, ktoré majú minimálne vedľajšie účinky. To, že po očkovaní sa vyskytuje ochorenia typu autizmu nebolo nikdy dokýzané, podobne ako žiadne iné trvalé ochorenia / cukrovka napríklad/. To, že pred érou očkovania deti hromadne zomeirali na očkované ochorenia / dnes stále zomierajú v krajinách tretieho sveta tisíce detí napríkad na osýpky/ je fakt. Sama máte skúsenosť s dieťatkou po pneumokokovej infekcii, ktorej sa v mnohých prípadoch dnes dá zabrániť očkovaním. Mám vyhdonotené očkovanie v mojej ambuancii, očkovala som za dvdsať rokov viac ako desaťtisíckrát, nemám ani jedno dieťa, ktoré by malo akékolvek poškodenie zdravia očkovaním, mala som štyri závažnejšie reakcie po očkovaní, všetky odozneli bez akýchkolvek následkov, len jedno vyžadovvalo hospitalizáciu / ale táto očkovacia látka sa dnes už nepoužíva/. To sú fakty, ktoré tí diskutéri o nebezpečenstvo očkovania nemajú, sú to ľudia sektárskeho zmýšľania, nie je s nimi možná konštruktívna diskusia, argumenty im inič nehovoria a do nekonečna si hudú svoje. Držte sa zdravého rozumu a rozhodnutia chrániť svoje deti pred ochoreniami, ktorým sa zabrániť dá.