Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Stolica

    , Autor: Nykaaaa

    Pani doktora a pokiaľ sa biele ,,nitky,, v stolici nehýbu, vyzerajú skôr ako hlien,mam to považovať že je to ok?pripadne vo vzorke stolice by mrle ukázalo?
    Ďakujem pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak vo vzorke priamo mrľa nie je, tak nie. Mrle sa zisťujú vyšetrením zlepu z konečníka. Sledujte stolicu opakovane, ak tam mrle sú, znova ich uvidíte.
    Hlien v stolici môže byť a ak dieťa nemá ťažkosti, netreba to riešiť.