Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Stolica na kvasinky a plesne pozitivna na 3+++

    , Autor: 0011

    Dobrý deň pani doktorka..ja by som sa chcela opýtať.. mám 2,6 ročného chlapčeka... a zistili mu plesena mononukleozu a posielaju ma na gastro ..ale ta mononukleoza je infekcna ta som teraz snim izolovana...do koľko by som mala byť izolovana??.. lebo na gastro sa najprv ze objednana a as tak na vyšetrenie... a ešte otazka.. keď s takim malym chlapcom mam ist na gastro tak mu daju tu hadicku do ust alebo do zadočku?.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ja neviem na toto odpovedať.
    Ak mal mononukleosu nechápem prečo by mal ísť na gastro, má mať diétu, domáci kľud, prípadne lieky na pečeň ak potrebuje a jeho lekár má sledovať a kontrolovať jeho zdravotný stav.
    Ak má v stolici kvsinky, má dostávať probiotika a kvasinky sa stratia. neviem čo viac treba. Toto vie robiť každý detský lekár.