Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zahlieneny

    , Autor: anjelika

    Dobrý večer chcem sa spýtať môj 8mesacny syn je už 2tyzdne zahlieneny skúsili sme bronchipret kvapky nepomohli solmucol sirup ten tiež nepomohol tak nám doktorka predpísala antibiotiká tie nám tak isto nepomohli tak nás pani doktorka poslala na alergologiu či náhodou nemáme alergiu na kravské mlieko pretože mliekom ktoré pijeme Sunar complex 2 ho obsahuje môže to byť tým mliekom? idú nám aj zúbky tak som si to spájala a tým ale malý sa trápi tie hlieny ho dusia neviem si dať radi s ním vedeli by ste mi niečo odporučiť a pomôcť nejako aj vy ďakujem pekne za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Na diaľku naozaj neviem reagovať.
    Dieťa by som musela vyšetriť. Niekedydeti práve v tomto veku a v tomto ročnom období bývajú zahlienené, majú soplík ale trebadieťa vyšetriť a zhodnotiť jeho celkový stav, ako papá, či priberá, či je čulé. Ak má staršieho súrodenca v školke, škole môže byť takmer trvale zahlienené, lebo schytá všetko od súrodenca. Ak sa v rodine fajčí, aj keď len na balíkóne, taktiež dieťa takmer trvale kašle a je zahlienené, lebo je vlastne fajčiar. Nemyslím si , že riešením je alergologia. Ani tento prejav nebýva prejavom alergie na bielkovinu kravského mlieka. Naozaj viac k veci, keďže som dieťa nevyšetrilaneviem povedať.