Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Upchatỳ noscek

    , Autor: J.B

    Dobrý deň p.dr.
    Màm 4.mesačného chlapčeka,stále má upchaty,zahlieneny noscek,..on nemá sopliky,len tie hlieny kdesi hlboko v nosteku,nedajú sa mu ani odsať,...ako 6 tyzd.prekonal laringitydu,od vtedy je stále na liekoch,..nostek som mu ošetrila:nasivin,adren.pamykoin,sterimar(denne),rhinopanthene,inhalujem ho 2x denne s vincentkou,mà vlhký stan na noc,zvyš.poloha...takto sme už 2.mes,

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem to posúdiť, lebo som dieatko nevidela Niektoré deti tak chrapia, ale ak nemajú žiadne ťažkosti iné: pijú dobre, nemusia púšťať prsník alebo fľašku kvôli tomu, že nevedia dýchať cez noštek tak nie je potrebné žiadne odsávanie, len zvlhčovanie nošteka/ libenar, sterima tak ako to správne robíte/ a zvlhčenie prostredia, neviem, či sú potrebné inhaklácie, či by nestačil len vlhký stan / vlhký froté ručník alebo plachta nad postieľku/, tak ako ho máte a aj zvýšená poloha Pridala by som aj vitamin C 4 kvapky denne.
    Inou príčinou chrčania je vrodený stridor hrtana, vtedy je potrebné vyšetrenie na ORL.