Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Žihlavka

    Dobrý deň,pani doktorka,prosím vás,moju dcérku trápi žihlavka,boli sme u alergologičky,u kožných lekárov,ale žihlavka neustúpila,používa už druhý liek na alergiu,a má prísnu diétu,ale nič sa nedeje,stále ju trápi svrbenie,prosím dajte mi radu,aký liek by jej pomohol,ďakujem ostávam s pozdravom

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem ako vyzerá tá vyrážka, ale žihľavka, teda červená svrbivá, niekedy aj prchavá vyrážka po celom tele môže byť aj prejavom nákazy parazitom, škrkavkou detskou. Dá sa to vyšetriť zo stolice ale hovoria pre to niekedy aj určité krvné výsledky. Po preliečení parazita, ale správnom a dostatočnom, žihľavka prejde. Iné nič v tejto situácii neviem poradiť.