Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Alergia na formulu

    , Autor: Szuziana

    Dobrý deň pani doktorka
    Chcela by som sa spýtať mam plne kojene 8 mes dieťa a večer sa mi budí každé 2h na kojenie tam som skusila jej dať aspoň raz fromulu a malička dostala asi alergiu take niečo ako žihľavka a keď mala 5 mes tak som jej už raz dala nutrilon a v pohode nič nemala až teraz v 8 mes . Ja nemám vek mlieka tak že extra a každé 2h v noci kojiť je veľa .Poraďte čo jej môžem dať resp ake mliecko možno siahnuť po hypoalergenom? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V TOmto veku by už mala mať aj bez mliečne príkrmy a aj mliečnu kašu z umelého mlieka. Tak traba zhodnotiť či aj po mliečnej kaši má koprivku. Možno mala aj niečo iné, nové v strave tak to mohlo byť po tom.
    Nedala by som jej mlieko najmenej dva týždne a potom treba znova skúsiť, ak nie mlieko tak mliečnu kašu, zvyknem dávať večer pred kúpaním.