• Staphylococcus aureus

    Dobrý deň,
    som v 20. Tt a pri vytere z posvy mi vyšlo toto:

    Nález: Corynebacterium sp.

    Nález: Staphylococcus sp. - koaguláza neg.

    Nález: stredne masívne Staphylococcus aureus
    Stanovenie kvalitatívnej citlivosti na antibiotiká:
    Ampicilín....................R Ciprofloxacín...............SC
    Ampicilín-sulbaktám..........C Tetracyklín..................C
    Oxacilín.....................C Trimetoprim-Sulfametoxazol...C
    Erytromycín..................C Nitrofurantoín...............U
    Klindamycín..................C
    Expertná správa:
    Resistance to penicillins

    Stanovenie kvalitatívnej citlivosti na antibiotiká:
    Kolistín.....................R Klindamycín..................L
    Neomycín-Bacitracín..........L Ofloxacín....................L
    Gentamicín...................L Tetracyklín..................L
    Tobramycín...................L Chloramfenikol...............C
    Erytromycín..................L Nitrofurantoín...............U

    Kmene citlivé na oxacilín sú citlivé aj na kombinácie penicilínov s inhibítormi
    betalaktamáz a cefalosporíny okrem ceftazidímu, cefixímu, ceftibuténu a
    ceftolozan-tazobaktámu, ktoré nie sú vhodné na terapiu stafylokokových infekcií. V
    prípade, že je ciprofloxacín stredne citlivý, je nutné ho podávať vo vysokých dávkach a v
    kombinácií s iným antibiotikom. Aminoglykozidy pri terapii systémových ochorení
    použiteľné len v kombinácií s iným účinným antibiotikom.

    Boli mi predpísané tieto lieky: Fluomizin a potom Gynoflor.

    Prosím je toto zlý nález? Môže to nejako ovplyvniť vývoj dieťatka alebo spôsobiť predčasný pôrod? Veľmi sa tohoto bojím, aby som predčasne neporodila kvoli tomu.
    Ďakujem za odpoved.

    Dobrý deň, nález zlatého stafylokoka nie je ničím výnimočným, no počas tehotenstva pri nepreliečení môže spôsobiť zmeny na pôrodných cestách, z čoho môže dôjsť k potratu, či predčasného pôrodu. Na vývoj plodu to nemá vplyv. Ak bude infekcia v pošve preliečená, nič sa nestane. Nemusíte sa obávať. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.