• Skrining

    , Autor: Marika678

    Dobrý deň,
    Prosím čo môže byt dôvodom pre vysoke Fbhcg (5mom) a papp (3 mom) v tehotenskom skríningu?
    Riziko vyšlo nízke, nifty pro tiež negatívne.
    Môže telo len takto vylučovať hormóny alebo je za tým ine ochorenie mimo trizomii pripadne rastepu? Ma sa na tieto hodnoty pozerat aj zvlášť?
    Dočítala som sa aj to, že sa ma výsledok hodnotiť len ako celok, ale aj to, že niektorí lekári rieši aj vysoké osobitne hodnoty. Dakujem

    Dobrý deň, na hodnoty jednotlivých parametrov má vplyv viacero faktorov, od hmotnosti, etnickej príslušnosti, spôsobu koncepcie, fajčenia, početnosti tehotenstva, … Je to trošku komplikovanejšie. Ak Vám vyšlo v prepočte negatívne, alebo teda nízke riziko, ako aj Nifty test bol negatívny, nemusíte sa obávať. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať vyšetrujúcich lekárov, ktorí sa Vám budú vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.