• sTSH a aTPO v 2.trimestri

    Dobrý deň,
    V 16tt mi robili krvné testy, doktor mi povedal že výsledky sú v poriadku avšak keď som dostala papier všimla som si, že sTSH mám 4,79mIU/l a aTPO >21,67. Na internete som už čo to prečítala a dosť ma to znepokojilo, preto by som chcela radu či to je potrebné riešiť alebo nie. Každý deň užívam xonveu proti nevoľnosti, aspirín pretože mi pri prvotrimestrálnom skríningu zistili riziko preeklampsie a femibion 2. Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň, každé laboratórium má stanovené trošku odlišné referenčné hodnoty, ktoré sa môžu medzi jednotlivými laboratóriami líšiť. Norma TSH je do 4,94 mIU/l a norma aTPO je <34 IU/ml, takže podľa toho máte výsledky v norme. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa.