Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,826 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Pohlavný styk

  , Autor: Mia8

  Dobrý deň, som v 33t. Na poslednej poradni mi lekár povedal, že som otvorená tesne pre prst (CV skóre mám asi 3), krčok sa zatiaľ neskracuje. Chcem sa opýtať či je pri takomto náleze ešte bezpečné mať orgazmus alebo to môže spôsobiť otváranie krčka, prípadne predčasný pôrod.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak máte zhoršený nález na krčku, vo všeobecnosti sa neodporúča mať pohlavný styk. Záleží však od viacerých okolností, koľko rodička ste, aká je cervikometria, … Nepoznám však žiadne bližšie informácie, ani výsledky vyšetrení, nálezy, či okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Je to otázka na Vášho obvodného gynekológa, ktorý by Vás mal poučiť.

Podobné otázky

 • otehotnenie s kondómom

  , Autor: Anne789

  Dobrý deň, chcela by sa opýtať… s priateľom sme mali pohlavný styk na moje plodné dni a vždy “používame dvojitú ochranu” - kondóm, a vysunutie tesne pred vyvrcholením. Tentokrát to však priateľ nestihol a spravil sa do kondómu ale vo mne (nie hlboko pretože sa to stalo ako do mňa chcel opäť vošiel) Kondóm som skontrolovala a na dotyk a pohľad okom bol nepoškodený a plný. Tabletku po som nevzala no mám obavy, je nejaká šanca, žeby som mohla otehotnieť? Ďakujem za odpoveď…

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku s kondómom, ak navyše nedošlo k jeho poškodeniu, tehotná nebudete. Nemusíte sa obávať.

 • Môžem byt tehotná?

  , Autor: Ale02

  Minuly týžden 10.2. Som mala pohlavny styk s priatelom. Použili sme pharmatex aj kondóm. Prvý krat ho vytiahol a ejakuloval do kondomu. Išiel sa vymočiť, utreli sme si ruky, o cca 15 minut sme natiahli ďalsi kondom. Znova neejakuloval do mňa ale na brucho. Môžem byť tehotná? Mešká mi menštruácia ( mám nepravidelmy cyklus) a aktuálne mám špinenie 2hý deň ( včera ma prstoval silnejšie priateľ) mám sa obávať tehotenstva ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za daných okolností a teda predpokladu chráneného pohlavného styku tehotná nebudete. Počínajúce špinenie môže byť aj začiatok menštruácie. Príčin však môže byť viacero. Odsledujte si to.

 • Sex

  , Autor: Veronika2801

  Dobrý deň, obraciam sa na Vás kvôli názoru... Dňa 31.12 som večer mala nechránený sex a ejakulat bol vystrieknuty mimo mňa... Muž si penis neumyl išli sme spať... Na ďalší deň ráno bez vymočenia či umytia penisu sme mali nechránený sex.. Moja otázka znie... Môžem byť tehotná? Dňa 3.1 večer som užila "tabletku po".. Aká je šanca že budem tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia! Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Ak ste stihli užiť tabletku núdzovej antikoncepcie, ktorá má účinnosť do 72 hodín od styku, pravdepodobnosť tehotenstva je malá, ale nie nulová. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si môžete realizovať tehotenský test. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Zever

  Dobrý deň mala som nechránený pohlavný styk v júli od vtedy nemám menštruáciu tehotenské testy mi vychádzajú negatívne zobrali mi hormonálnu profil ževraj ho mám v poriadku stále dostávam vyvolávaciu injekciu a nič na sone nieje nič vidieť môžem byť tehotná a lekárka by to nevidela. Je vidno až do maternice alebo je to len vidno na sliznici a veľkosti maternice? Že by moje telo neprodukovalo hcg hormon? Ja mám tlaky v maternici akoby sa mi tam niečo hýbalo bublinkovanie? Ja už neverím mojej lekárke chcem sa opýtať na váš názor.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ak by ste boli tehotná z júlového nechráneného pohlavného styku, bolo by to už vidieť, keďže by ste boli cca v 5. mesiaci tehotenstva. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, vek, všetky okolnosti, či nálezy, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás eventuálne vie odoslať na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia na konziliárne vyšetrenie.

 • Sex v 34 tt

  , Autor: Kvetinka1918

  Dobrý deň chcela by som sa informovať som v 34 tt som otvorená na 1.5 cm chcem sa spýtať či môžem mať pohlavný styk s manželom nakoľko doktork mi nič nezakázal ani k tomu nepovedal ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nepoznám všetky výsledky, informácie, ani USG nálezy a iba na základe Vášho opisu sa Vám neviem jednoznačne vyjadriť, ale ak ste v 34. týždni tehotenstva v behu otvorená na 1,5 cm, je vhodnejšie dodržiavať kľudový režim a pohlavnú abstinenciu. Najvhodnejšie je sa však informovať u Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám bude vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.