• Uzivanie liekov

    , Autor: MatkaK

    Dobrý deň,
    chcem sa spýtať nevedela som, že som tehotná (cca v 6 týždni) a som sa teraz dozvedela a v priebehu troch dni užila 5 tablietiek erdomedu a 3 horuce napoje coldrex hned ako som dozvedela ze som tehotná prestala som to uživať. Môže to mať najeky vplyv na vývoj dietaťa pripadne su potrebne nejake vyšetrenia, či nedošlo k pošlodeniu plodu? Veľmi som vystrašila.

    Dobrý deň, krátkodobé užívanie spomínaných preparátov by nemalo mať žiadny vplyv na tehotenstvo. Odporúčam absolvovať prvotrimestrálny screening (PTS) v 11. - 14. týždni tehotenstva a následne morfologický screening v 20. - 22. týždni tehotenstva.