• Užívanie liekov počas tehotenstva

    Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. Na základe sterov, ktoré boli realizované mi pani doktorka predpísala Macmiror 200mg a Fluomizin vag. tablety, pretože mi bol zistený streptokok. Tablety užívam, robila som si doma teh. test, ktorý vyšiel pozitívny. Neviem, či pokračovať v užívaní liekov alebo nie. Nedarí sa mi dovolať pani doktorke. Ďakujem.

    Dobrý deň, v prvom trimestri je vhodnejšie sa vaginálnej liečbe vyhnúť, ak prínos neprevyšuje riziko. Ak z výteru vyšla pozitivita na Streptococcus agalactiae a nemáte ťažkosti, v liečbe nemusíte pokračovať. Budete automaticky braná ako GBS pozitívna, aj keby boli nasledujúce výtery negatívne. V praxi to znamená, že keď sa potvrdí tehotenstvo, ktoré úspešne donosíte, počas pôrodu, od príjmu na pôrodnú sálu až do pôrodu, Vám budú podávané antibiotiká.