Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,342 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesť

  , Autor: Joko

  Dobrý deň. Som v 5tt po KET. Ked som v klude tak pocitujem tlak v podbrusku a akokeby teplo v podbrusku. Neviem opisat ten pocit ale niečo ako teplu maternicu. Ed chodim alebo som v pohybe tak necitim nic.Užívam utrogestan 3x denne. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, maternica sa počas tehotenstva každým dňom zväčšuje, čo môžete pociťovať ako mierne pnutie v podbrušku. Odsledujte si to. Pokračujte v liečbe a postupe podľa odporúčaní lekárov centra asistovanej reprodukcie.

Podobné otázky

 • Som po zakroku

  , Autor: Dianiks

  Dobry den, chcela by som sa poradit ohladne zotavovani oo operacii.
  18.3. Mi robili kyretaz, a odstranovali lavy vajcvod koly mimomaternicovemu tehotenstvu.
  Chcela by som sa opytat ako trva zotavovanie pripadne hojenie ran. Na kontrolu k svojmu lekarovi mam ist az po najblizsej menstruacii, stehy mam vybrate pomaly sa hoja. Ale asi druhy den citim taku obcas bolest presne ako mam jazvy je to proces hojenia taky vo vnutri, alebo sa to tam teraz neako uklada? Rany zapalene nemam, akurat mi ostali nepekne chrasty. Snazim sa dodrziavat aj kludivy rezim. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, rekonvalescencia po laparoskopickej operácii je v porovnaní s laparotómiou vo všeobecnosti kratšia. Je to však individuálne, aj vzhľadom k nálezu počas operácie, rozsahu výkonu a ďalším okolnostiam. Miesta laparoskopických incízií môžu byť ešte citlivé, môžu pobolievať, svrbieť aj mierne štípať. Odsledujte si to. Takto sa Vám bližšie objektívne vyjadriť neviem. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný, kde sa aj tak musíte dostaviť pre výsledky histologického vyšetrenia.

 • Bolesť brucha v 22tt

  , Autor: Miška1002

  Dobrý deň, už druhý deň pociťujem v noci a cez deň ráno a doobeda bolesť brucha, ktorá neni úplne silná ale trvá dlhu dobu. Na kontrole u Dr som bola pred týždňom a pol a všetko bolo v poriadku. Môže to byt ešte stále preto že sa rozťahuje maternica alebo mám ísť k Dr? Magnezium beriem 3x1tabletu. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, materncia sa každým dňom zväčšuje, čím sa naťahujú a napínajú väzy závesného aparátu maternice, čo môžete pociťovať ako mierne tlakové bolesti, najmä po stranách podbruška. Môžete si skúsiť zvýšiť dávku magnezia až na 3x2 tabletky. Ak by boli bolesti silného charakteru a najmä pravidelné, navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne tehotenskú pohotovosť. Ja sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Pichnutie v podbrušku

  , Autor: Megina

  Dobrý večer,
  možno je to hlúpa otázka, ale rada by som vedela či som malému nemohla nejako ublížiť, keď som prudšie preložila nohu cez nohu a v tom okamihu ma silnejšie pichlo v podbrušku a malý ma výrazne kopol. Bolesť po pár minútach ustúpila. No mám obavy či som ho nejako nestlačila a neporanila…Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa obávať, na tehotenstvo to nemalo žiadny negatívny vplyv. Plod je v maternici dobre chránený.

 • Pichanie

  , Autor: Patiik

  Dobrý deň včera som bola u gyn na kontrole 16+5 kde bolo všetko Ok . V noci ma bolel žalúdok sj trochu podbrušku. Potom to prestalo . Dnes som bola asi 50 min s dcérou na prechádzke (17mes) s keď som prišla domov tak asi 20 min nato ma začalo bolieť pod bruško až niekde ku stredu (nie úplne ) keď som si sadla bolo celkom Ok bolelo trochu sek tam s vždy keď som ss pohla ale začala chodiť tak to bolelo až pichalo trochu viac sko zvyčajne . Nekrvacalaa som.Trvalo to asi 2hodiny . potom som si išla ľahnúť a pospať si po hodné spania sa to istavilo. Tie prudké bolesti prešli . Citils dom ešte také jemne bolesti podbruska dala som ešte magnerot s
  Sedela a prešlo to, je taká to bolesť v poriadku? Donedávna som brala dephastin ktorý som predvčerom vysadila . Takto mi to naordinovala dr že 2x1 týždeň pred poradňou 1 a potom už žiadnu . Včera sa o tom nezmienila. Ešte že mám maly hematon ktorý sa zatiaľ nevstrebal

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, maternica sa každým dňom zväčšuje, čo môžete pociťovať ako pobolievanie po stranách podbruška, či pichanie v pošve. Ak však máte pocit častého, či dokonca pravidelného tvrdnutia podbruška, nie je to úplne v poriadku. Magnézium môžete užívať v dávke 3x1 tabletku denne. Odsledujte si to. Taktiež sa vyhnite hladkaniu brucha, ktorým si viete stimulovať kontrakčné dráhy maternice a spôsobovať si tvrdnutie podbruška. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tlak na kŕčok

  , Autor: Julia1988

  Dobrý večer chcem sa opýtať som v 23 tyzden tehotenstva ,počas dňa má pichá v ľavej strane podbruška,a niekedy cítim tlak ,bolesť na kŕčok maternice,niekoľko krát počas dňa pri oddychu sa to ukľudní.Je to v poriadku ?Je to moje druhé tehotenstvo pri prvom som to necítila.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané pichavé bolesti po stranách podbruška, ako aj v pošve môžu byť spôsobené zväčšujúcou sa maternicou a naťahovaním väzov závesného aparátu maternice. Nepoznám však žiadne výsledky vyšetrení, nálezy, ani ďalšie informácie, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.