Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,479 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Bolesť

  , Autor: Joko

  Dobrý deň. Som v 5tt po KET. Ked som v klude tak pocitujem tlak v podbrusku a akokeby teplo v podbrusku. Neviem opisat ten pocit ale niečo ako teplu maternicu. Ed chodim alebo som v pohybe tak necitim nic.Užívam utrogestan 3x denne. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, maternica sa počas tehotenstva každým dňom zväčšuje, čo môžete pociťovať ako mierne pnutie v podbrušku. Odsledujte si to. Pokračujte v liečbe a postupe podľa odporúčaní lekárov centra asistovanej reprodukcie.

Podobné otázky

 • Tupá bolesť v pošve

  , Autor: Florencia 5

  Práveže táto Tupá bolesť je vo vnútri v pošve nie v podbrušku preto sa chcem spýtať či je takáto bolesť normálna dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, pri zväčšovaní sa maternice sa naťahujú väzy závesného aparátu, ktoré sú, ako po stranách maternice, tak aj v oblasti krčka maternice. Práve naťahovanie väzov v oblasti krčka maternice môže žena vnímať ako pichavé, ale aj tupé bolesti v pošve. Odsledujte si to.

 • Tupá bolesť v pošve

  , Autor: Florencia 5

  Ešte som zabudla podotknúť že užívam vaginálne progesteronelle a bola som pozitívna na streptokoka. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, Progestanelle nemá vplyv na rast maternice, ani na spomínané bolesti. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tupá bolesť v pošve

  , Autor: Florencia 5

  Dobrý deň pán doktor som 12+6 tt a trápi ma bolesť v pošve dnes mám takú tupu nepríjemnú bolesť. Včera som bola na sone vaginalnom ale všetko bolo ok. No chcem sa spýtať či je dôvod na obavy alebo takáto bolesť je normálna ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, iba na základe opisu si myslím, že sa jedná o bolesti spôsobené naťahovaním väzov závesného aparátu maternice. Je to pomerne časté. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

 • Bolesť na ľavej strane v tehotenstve

  , Autor: NikaBrut

  Dobrý deň,
  chcela by som sa opýtať a poradiť... Už pár dní ma pobolievalo v ľavom boku brucha.... Je to medzi rebrami a bokom... Ale už 2 deň ma to začína bolieť aj na dotyk, pri pohybe, v kľude, no proste boli to stále.... Som na začiatku 35 tt a tak neviem, či sa mám začínať obávať a utekat do nemocnice.... Alebo to len tlači babo... Včera som bola na poradni no nebolelo to tak ako začalo už ooobede a hlavne večer a dnes... doktorka pozerala babo a všetko bolo v poriadku... Vaha bábätka cca 2170g....neviem co robiť prosím vaas.. Ci si to nevšímat a čakať už len na pôrod alebo môže to byť problém..... Aby som nezabudla beriem lieky na tak, keďže v tehotenstve mam problém so zvýšeným tlakom ale zatiaľ sa mi ho darí držať.... Ďakujem za každú radu

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin bolestí pod ľavým rebrovým oblúkom môže byť viacero. Môže sa jednať iba o tlak plodu, ak nie sú bolesti stále. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne zdravotnícke zariadenie, kde plánujete rodiť.

 • Tahava bolesť v podbrušku

  , Autor: Florencia 5

  Dobrý deň chcem sa spýtať či je normálna taká občasná tahavá bolesť v podbrušku? Som v 11+2 tt a dnes má začalo tak tahavo boliet na pravej strane alebo aj krcok chcem sa spýtať či je to v poriadku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, ťahavé, až pichavé bolesti po stranách podbruška, ako aj v pošve súvisia s naťahovaním väzov závesného aparátu maternice, nakoľko sa Vám zväčšuje maternica. Je to pomerne časté. Odsleduje si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.