• Bolesť lonovej kosti

    Dobrý deň,
    chcem sa opýtať som v 31 týždni tehotenstva, je to druhé tehotenstvo a boli má lonova kosť. Bolí ma už od nejakého 18 týždňa, bolela ma aj pri prvom tehotenstve ale nikdy nie až tak ako za posledný skoro mesiac tá bolesť je o dosť silnejšia. Mám bolesti hlavne ráno keď sa chcem postaviť z postele, alebo cez noc otočiť na druhú stranu, keď dlhšie sedím a potom keď sa postavím, po trochu dlhšej chôdzi keď si sadnem alebo ľahnem a potom keď sa chcem postaviť.
    Prosím vás je to normálne s pribúdajúcim štádiom tehotenstva alebo sa jedná o nejaký problém ?
    Je niečo čím viem tu bolesť zmierniť napríklad nejaký cvik alebo niečo iné?
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Je potrebné vylúčiť aj tzv. symfyzeolýzu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní alebo zhoršení ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás eventuálne odošle na ortopédiu.