• Otváranie

    , Autor: Klaris22

    Dobrý deň chcela by som sa opýtať . Som v 27 týždni a doktorka mi povedala že som sa začala otvárať . Ale že už na sitie nejdem lebo som vo vysokom týždni . Toto je moje druhé tehotenstvo , pri prvom som bola v 25 týždni na serklaz. Povedala mi že hrdlo mám 2, 2 cm . Chcela by som sa opýtať či je to v poriadku alebo hrozí predčasne narodenie

    Dobrý deň, teoreticky je riziko predčasného pôrodu u každej tehotnej. 22 mm krčok je iná údaj o celkovej dĺžke krčka maternice. Dôležité je, či je prítomný funneling, tzn. vnútorné otváranie krčka maternice, prípadne v akom rozsahu a aká je funkčná dĺžka krčka. Nález sa už vrátiť naspäť nedá, nemusí však ďalej dochádzať k progresii nálezu. Keďže nepoznám žiadne výsledky vyšetrení, ani ďalšie informácie, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Najobjektívnejšie sa Vám vie vyjadriť Váš obvodný gynekológ, ktorý pozná všetky okolnosti, ako aj výsledky vyšetrení. Postupujte podľa jeho odporúčaní.