• Progestenalle 200 mg a probiotiká

    Dobrý deň,
    som druhý raz tehotná kôli vnútornemu otváranie vkladám progestenalle 200 mg ráno a večer jednu tobolku. Chcela by som pomedzi to vkladať aj probiotiká. Mám kúpené vitagyn C a aj gynophilus control. Ktoré budú lepšie používať popri progestenalle? A kedy ich mám používať na obed vkladať po cca nejakých 6 hodinách ranného vkladu progestenalle? Môj gynekológ je starší a na otázku vkladanie probiotík mi odpovedal že to nemá význam no ja mám vracajúce sa mykozy. Prosím poraďte mi. Ďakujem

    Dobrý deň, ak je v pošve infekcia, je vhodnejšie prejsť na užívania progesterónového bloku ústami a infekciu v pošve preliečiť antimykotikami a následne na pár dní aj vaginálnymi probiotikami a potom sa opäť vrátiť k vaginálnej aplikácii progesterónu. Ak ste doma a poväčšinou ležíte, že z Vás kapsulky nevytečú, môžete si na obed vkladať vaginálne probiotiká. Ak máte pocit, že máte v pošve vaginálnu infekciu, či mykózu, je vhodné realizovať výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie. Keďže však nepoznám nález, ani výsledky vyšetrení, či všetky okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.